Малолетник изгубил контрола врз мотоциклот и паднал на коловозот, сопатникот пренесен во болница во Прилеп

motociklist.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во СВР Битола било пријавено дека во 18.00 часот во село Тополчани, прилепско, малолетник од Тополчани, управувајќи мотоцикл без регистарски ознаки, изгубил контрола над мотоциклот и паднал на коловозот, извести МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетен сопатник од Тополчани, констатирани во Градска општа болница во Прилеп.

Увидот го извршила увидна екипа на ОВР Прилеп.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK