–>

Малолетници со нож ограбиле двe лица во Градскиот парк во Скопје

Малолетници-со-нож-ограбиле-двe-лица-во-Градскиот-парк-во.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во 00.20 часот на подрачјето на Бит Пазар од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје биле лишени од слобода тројца малолетници од Скопје, поради тоа што на 09.11.2023 околу 23.15 часот во Градскиот парк во Скопје, со закана со остар предмет од две лица одзеле пари.

Со нив бил извршен разговор во присуство на нивните родители, а кај едно од лицата биле пронајдени дел од одземените пари.

По целосно документирање на случајот Единицата за внатрешни работи Центар и Бит Пазар ќе поднесе кривична пријава за сторено кривично дело „разбојништво, соопшти полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK