Кумановец со уцени и закани изнудил 16.000 евра од жена

Измамен-гостиварец-за-2000-евра-скопјанец-му-понудил-производи-но.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK







Во Куманово е приведен 37-годишен маж кој со уцени и закани изнудил 16.000 евра од негова сограѓанка и од нејзиниот сопруг.

Вчера во 04.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода И.М.(37) од Куманово, постапувајќи по претходна пријава дека се заканувал на 47-годишна жена од Куманово и нејзиниот 49-годишен сопруг и дека од декември 2022 година до 13.06.2024 со уцена од жената изнудил околу 16.000 евра.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK