Кривична за тројца скопјани, киднапирале лице и го носеле на повеќе локации

Голема-полициска-акција-во-Струга.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Скопје поднесе кривична пријава против Н.С.(39), Г.Т.(38) и Д.С.(35), сите од Скопје, порадипостоење основи на сомнение за сторено кривично дело.

На 01.06.2024, пријавените со патничко возило го носеле К.Б. на неколку локации низ градот против негова волја, при што физички го напаѓале.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK