Кривична за гостиварец – ги нападнал своите деца, од кои едното малолетно

Грабнат-татко-и-избоден-син-во-Берово-поради-долгови-двајца.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата во Гостивар поднесе кривична пријава против Б.Б.(43) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда при вршење на семејно насилство“.

На 15.06.2024, по претходна вербална расправија со неговите деца, од кои едното малолетно, пријавениот физички ги нападнал и им нанел повреди, објави МВР во дневниот билтен.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK