–>

Казнети 409 возачи во Скопје

Казнети-409-возачи-во-Скопје.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСекторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (28.10.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот, информира МВР.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 409 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 156 санкции, 29 мерки за возење без возачка дозвола, четири санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли.

Изречени се 12 мерки за користење мобилен телефон при возење, 25 санкции за некористење сигурносен појас, 25 мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK