Ја нападнал на работно место во Карпош, па и се заканувал со нож на поранешната сопруга

policija-5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера било пријавено дека 33-годишна жена на подрачјето на Карпош била нападната од својот поранешен сопруг кој притоа и се заканил со нож.

„На 17.04.2024 во 19.00 часот во СВР Скопје, 33-годишна жена од Скопје пријавила дека околу 12.00 часот на работното место во фирма на подрачјето на Карпош била физички нападната од нејзиниот поранешен сопруг З.Б.(37) од Скопје, кој ѝ се заканил и со остар предмет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK