–>

Изгоре викендица во село Владимирово, нема повредени

Изгоре-викендица-во-село-Владимирово-нема-повредени.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера попладне во 14.40 часот во Полициската станица Берово било пријавено дека на место викано „Чечева кривина“ во село Владимирово, беровско, настанал пожар, при што биле зафатени една нива и викенд куќа, сопственост на Ј.А. од Скопје, извести МВР.

Од екипа на Територијалната противпожарна единица Берово пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK