–>

Грабнат татко и избоден син во Берово поради долгови, двајца мажи им упаднале дома

Грабнат-татко-и-избоден-син-во-Берово-поради-долгови-двајца.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНасилна драма се одвивала во атарот на Берово во семејна куќа кај местото викано „Линако“ поради нерасчитени должничко-доверителски односи.

Имено, двајца мажи доцна синоќа упаднале во домот на татко и син од Берово. Синот го натепале и употребиле остар предмет, а таткото го однеле со возило.

Според информациите од полицијата, таткото подоцна е пронајден, а еден од напаѓачите е приведен.

Со случајот, запозаен е јавен обвинител и се работи на расчистување.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK