–>

Гостиварец со автобус превезувал ученици кога еден од нив го нападнал

vozac-na-avtobus.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKШеесет и четиригодишен маж од Гостивар бил нападнат од страна на дете додека управувал автобус.

Мажот кој возел училиштен автобус на релација од Гостивар кон селото Неготино, бил физички нападнат од ученик селото Неготино, кој се превезувал во автобусот, објави полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK