–>

Голема полициска акција: Апсења и претреси во Неготино, Кавадарци, Битола и Охрид

Голема-полициска-акција-Апсења-и-претреси-во-Неготино-Кавадарци-Битола.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKУправата за финансиска полиција со асистенција на единиците од МВР, а под раководство на јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, денес во раните утрински часови на повеќе локации во Неготино, Кавадарци, Битола и Охрид извршува претреси и се приведуваат осомничени лица.

Како што соопштуваат оттаму, акцијата е резултат на повеќемесечна предистражна постапка од економски криминал под кодно име „Синџир“ за кривични дела против јавните финансии, платниот промет и стопанството што Управата за финансиска полиција ја спроведе со обвинителството и истражители од Истражниот центар на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK