Го лажела дека ќе му помогне да добие странски документи: тетовец останал и без пари и без документи

Уапсен-е-инспектор-од-Државен-пазарен-инспекторат-примал-поткуп.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Тетово поднесе кривична пријава против Ј.Ш.(43) од Кочани.

Лицето како што соопшти полицијата се сомничи за сторено кривично дело „измама“.

Во текот на 2022, лице од Тетово ѝ исплатило 45.000 денари на пријавената, која го довела во заблуда дека ќе му помогне да добие странски документи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK