–>

(Фото) Претреси на две локации во Куманово, пронајдени дрога, пиштол и куршуми

Фото-Претреси-на-две-локации-во-Куманово-пронајдени-дрога-пиштол.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Куманово во содејство со полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР, Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи и полициски службеници од Единицата за службени кучиња на МВР, по претходно обезбедена судска наредба, извршија претрес на две локации кај 29-годишниот М.Д., извести МВР

– При претресот во викенд куќа во место викано „Стари лозја“ во Куманово, атар на нас.Карпош, била пронајдена марихуана, а при претресот во неговиот дом во Куманово пронајден бил пиштол „Валтер“ кал.7.65мм. и 11 куршуми кал.7.65мм, соопшти МВР.

Лицето не било пронајдено во домот и по него се трага, а за случајот е известено ОЈО Куманово.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK