Две малолетни деца и еден 71-годишник искасани од кучиња скитници изминатото деноноќие во Скопје

Двајца-битолчани-во-ист-ден-на-различно-место-искасани-од.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСкопските полициски станици вчера добиле пријави за три лица каснати од кучиња скитници. Од тројцата каснати двајца се малолетни.

Првата пријава стигнала во Полициската станица Аеродром во 12 часот кога 52-годишен скопјанец пријавил дека на кејот на Вардар неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник.

Половина час подоцна, 71-годишен скопјанец пријавил дека на улицата Васил Ѓоргов бил каснат од куче скитник, а вечерта во 19.30 часот, пак, во Полициската станица Гази Баба, 40-годишен скопјанец пријавил дека и неговиот син бил каснат од куче скитник на улицата Јани Лукровски.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK