Две лица искасани од кучиња скитници во Скопје

Тројца-скопјани-каснати-од-кучиња-скитници.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 14.15 часот во Полициската станица Карпош, Т.А.(78) од Скопје пријавила дека на ул.„Петар Чаулев“ во Скопје била касната од куче скитник.

Истиот ден во 21.15 часот во Полициската станица Аеродром, Т.Т.(18) од Скопје пријавила дека на ул.„Владимир Комаров“ во Скопје била касната од куче скитник.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK