Две деца и возач повредени во сообраќајка на регионалниот пат Кичево – Осломеј

soobrakajka-bulevar-slovenija.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера околу 23 часот во ОВР Кичево било пријавено дека на регионалниот пат Кичево – Осломеј се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фиат“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од осумнаесетгодишниот С.Д., патничко возило „фолксваген пасат“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од Д.Д.(33) и патничко возило „ауди“ со кичевски регистарски ознаки управувано од В.Х.(59), сите од Кичево.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила малолетна сопатничка од патничкото возило „фиат“, а со телесни повреди се здобиле возачот и уште еден малолетен сопатник, возачот на патничкото возило „пасат“ и неговиот сопатник Ќ.Р.(30) од с.Туин, кичевско, констатирани во Медицинскиот центар Кичево.

Извршен бил увид од увидна екипа на ОВР Кичево.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK