Двајца скопјани искасани од кучиња скитници

Тројца-скопјани-нападнати-од-кучиња-скитници.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо Полициската станица Аеродром, вчера во 10.40 часот, В.К.(50) од Скопје, пријавила дека на кеј на река Вардар во Скопје била касната од куче скитник.

Истиот ден во 10.50 часот во Полициската станица Гази Баба М.Д.(35) од Скопје, пријавил дека на ул.„Сава Михајлов“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK