Дете тепано од група деца во Аеродром, тепачката е снимена со мобилен

tepacka.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKС.А. (51) од Скопје во СВР Скопје вчера пријавил дека на 13 јуни на подрачјето на општина Аеродром, неговиот малолетен син бил физички нападнат од неколку други малолетници, од кои еден од нив снимал со мобилен телефон.

Се работи на расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK