Дете нападнато од неколку соученици во Скопско

Исчезнаа-двајца-штитеници-од-Установа-за-згрижување-деца-полицијата-презема.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМалолетно момче вчера на пладне било нападнато од неколку соученици во Булачани, Скопско.

Случајот во полицијата го пријавил таткото на детето.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK