Четирицикл излетал надвор од пат, тешко повредени две лица од Тетовско

cetiricikl.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 17.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат Попова Шапка – Тетово, во село Гајре, тетовско, четирицикл со тетовски регистарски ознаки, управуван од 39-годишниот М.Р. од село Порој, тетовско, излетал надвор од патот, извести МВР.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и неговиот сопатник Е.Н.(32) од с.Порој, констатирани во Клиничка болница Тетово“, соопшти МВР.

По овластување на јавен обвинител извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK