Автомобил удри во 27-годишен пешак во Скопје

brza-pomosh-5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера на булеварот Крсте Мисирков во Скопје, автомобил „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки управувано од Е.Е.(53) од селото Љуботен, скопско, удрило во пешакот А.В.(27).

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, додека со телесни повреди се здобил сопатникот во возилото, Р.М.(59) од с.Љуботен, скопско, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ – Скопје.

Извршен бил увид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK