–>

Хамас: Израелците бомбардираа бегалски камп, најмалку 50 мртви

Хамас-Израелците-бомбардираа-бегалски-камп-најмалку-50-мртви.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо бегалскиот камп Џабалија во северниот дел на Газа беа пријавени неколку загинати и повредени.

Министерството за здравство управувано од Хамас и директорот на блиската индонезиска болница соопштија дека загинале најмалку 50 луѓе.

Министерството соопшти дека експлозијата била предизвикана од израелски воздушен напад.

Засега нема коментар од Израел за пријавената експлозија. Би-Би-Си работи на проверка на деталите за инцидентот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK