–>

Земјотрес во Грција, се тресеше кај Крф

Земјотрес-во-Грција-се-тресеше-кај-Крф.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKГрција вечерва ја потресе земјотрес со јачина од 3,7 степени според Рихтеровата скала, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки институт (EMSC).

Земјотресот бил на длабочина од пет километри.

Епицентарот на земјотресот бил на 19 километри западно од Крф, а засега нема информации за евентуална материјална штета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK