Земјотрес од 4,1 степени утрово во Србија

zemjotres2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKУтрово во 07:42 часот земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран во регионот на Кладово, соопшти Републичкиот сеизмолошки завод.

Земјотресите со ваков интензитет можат да предизвикаат помали оштетувања на зградите во епицентралното подрачје, јавуваат српските медиуми.

Засега нема извештаи за евентуална штета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK