Земјотрес ја погоди Грција

zemjotres-3.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Грција, јавува ЕМСЦ.

Земјотресот е регистриран на Крит, на 63 километри од Ираклион, на длабочина од 14 километри.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

Земјотресот е регистриран во 9:34 часот по локално време.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK