Земјотрес го погоди Крит

zemjotres2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтеровата скала го погоди Крит.

Земјотресот бил на длабочина од пет километри, а епицентарот на 73 километри од Ираклион.

Засега нема информации за жртви и материјална штета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK