–>

(Видео) Поплави во Грција: обилните дождови предизвикаа колапс, улиците претворени во реки, запрени возови

Видео-Поплави-во-Грција-обилните-дождови-предизвикаа-колапс-улиците-претворени.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата денеска затвори дел од автопатот меѓу Атина и Патра поради обилните врнежи од дожд, јавува грчкиот информативен портал „Екатимерини“.

Затворена е лентата на новиот автопат кон Атина во регионот Елајонас. Стариот национален пат меѓу Атина и Патра беше затворен во двата правци во истото подрачје, додека сообраќајот беше пренасочен поради невремето.

Грчката железница „Хеленик воз“ ги суспендираше возовите на некои линии поради обилните врнежи од дожд и појавата на вода на шините.

Исто така, делумно откажани се и железничките линии меѓу станиците Патра и Агиос Андреас.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK