–>

(Видео) Деца му извикуваат на Додик: „Крадец, крадец“, тој непријатно се насмеа

Видео-Деца-му-извикуваат-на-Додик-„Крадец-крадец-тој-непријатно.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа социјалните мрежи се споделува видео на кое деца извикуваат кон претседателот на Република Српска, Милорад Додик, „Крадец, крадец“ и „Кај си крадецу“.

Во друштво на Додик беше и Жељка Цвијановиќ, член на Претседателството на БиХ. Таа се обиде да го оттргне вниманието од тоа откако Додик непријатно се насмеа, па ги праша децата:

„Дали се запишавте на факултет? Рано е, нели?“.

Снимката беше објавена на официјалните профили на Република Српска, но набрзо беше избришана.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK