–>

Пронајдени патниците од авионот што се урна кај Крит: извлечени се од морето без свест и пренесени во болница

Пронајдени-патниците-од-авионот-што-се-урна-кај-Крит-извлечени.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДвајца патници од малиот авион кој падна во морето кај Крит се пронајдени во бессознание.

Веднаш по падот, припадник на крајбрежната стража кој се наоѓал во чамецот ги лоцирал двајцата патници кои нуркачите ги извлекле. Тие со брод на крајбрежната стража биле пренесени до брегот, од каде ќе бидат пренесени во болница.

Како што пренесува „Прототема“, авионот од Копаида тргнал кон Ханија, за да учествува на демонстрациите организирани од Аероклубот Ханија за време на викендот.

Истрагата ја презеде Единствениот координативен центар за пребарување и спасување.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK