–>

Потомците на Слободан Милошевиќ живеат дијаметрално спротивни животи: Синот сака луксуз, ќерка се повлече од јавноста

Потомците-на-Слободан-Милошевиќ-живеат-дијаметрално-спротивни-животи-Синот-сака.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМарко Милошевиќ, синот на поранешниот претседател на Србија и СРЈ, Слободан Милошевиќ, годинава за прв пат се појави во јавноста по повеќе од 20 години во Москва на откривањето на споменикот на неговиот татко. Главното прашање што се наметнува кога ќе се спомене неговото име е каде бил и што прави во последните речиси 23 години, откако засекогаш ја напушти Србија на 7 октомври 2000 година, притиснат од падот на режимот на неговиот татко и обвинението. за учество во организиран криминал.

Според последните достапни информации, познато е дека Милошевиќ со децении живее во Русија, чиј пасош има, но се останато претежно е покриено со превез на тајност. До скоро не се знаеше ни како изгледа.

Руските медиуми пишуваа дека Милошевиќ е во врска со Ирина Баглај, ќерката на поранешниот претседател на рускиот Уставен суд, Марат Баглај, и дека своевремено бил косопственик на компанијата „Полар доо“ која тргува во сокови, минерална вода и други пијалоци. Се зборуваше дека тој сè уште сака луксузни и скапи автомобили. Тој дури беше поврзан и со руската мафија.

Минатата година рускиот портал „Соговорник“ (sobesednik.ru) откри детали за животот на Марко Милошевиќ во Русија.

Како што напиша овој портал, Марко Милошевиќ е државјанин на Руската Федерација најмалку од 2014 година, кога му бил издаден важечки руски пасош. Тој сè уште сака автомобили и мотоцикли. Има два мотоцикли: „Харли Дејвидсон“ и „Хонда ЦБР600Ф“ и два автомобили „ауди А4“ и „мицубиши лансер“.

Од друга страна, ќерката на Слободан Милошевиќ, Марија, постојано живее во Црна Гора, далеку од очите на јавноста. Таа не била ниту на погребот на нејзината мајка бидејќи била спречена да присуствува бидејќи нема патни исправи и други потребни лични документи.

На куќата во Цетиње каде што живее, ролетните постојано се спуштени, а Марија ретко излегува. Меѓутоа, соседите во неколку наврати за медиумите сведочеа дека е исклучително пријатна, иако очигледно повлечена.

Наводно има две момчиња кои ѝ помагаат и уште едно момче за кое долго време се зборува дека ѝ е партнер. Таа е многу внимателна и незабележлива бидејќи не сака некој да ја слика, а камоли нешто друго. Кафе со неа можат да пијат само соседите кои ќе се најават, а и тоа ретко се случува.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK