Почина Слаѓана Милошевиќ

568957.jpeg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа 69-годишна возраст почина пејачката Слаѓана Милошевиќ. Како што објавија српските медиуми, таа починала во Земунската болница.

Александра Слаѓана Милошевиќ е родена во Белград на 3 октомври 1955 година. Зад себе има долга и успешна кариера.

Таа важеше за икона на новиот бран од осумдесетите во Југославија.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK