Голем пожар во Атика во Грција, пожар зафати куќи

bfg.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо пожарот што избувна денеска на истокот на Атика во градот Коропи, во Грција, изгореа неколку куќи, а пожарот го гаснат десетици пожарникари со помош на два авиони и четири хеликоптери.

Пожарот прво избувнал на паркингот за чамци во градот Коропи, а потоа се проширил, пренесува Катимерини.

Според Противпожарната служба, се работи за сериозен пожар додека противпожарната единица прави напори за негово локализирање.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK