(Фото) Трагедија: Поради семејно насилство мајка со трите деца се фрлила в река во Албанија

FotoJet-2024-05-05T182709.884.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата во Албанија соопшти дека мајка со три деца се фрлила во реката Бојана и дека нејзиниот маж е уапсен. Полицијата го уапсила Ергис Арази (31) поради насилство врз сопругата Алма Арази (39), која наводно се самоубила со трите деца. Децата беа на возраст од девет, шест и четири години, пишува Блиц, кој пренесува на порталот Euronews.al.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Latest News (@pa_dorashkaa)

По трагичниот настан, рибар го пронашол телото на 9-годишната ќерка, а надлежните се уште трагаат по телата на мајката и уште двете деца кои исчезнаа пред три дена. Полицијата наведува дека постои сомневање дека мајката го напуштила станот со децата бидејќи сопругот ги малтретирал. Тој додава дека Арази (31) и претходно бил осуден за обвиненија поврзани со дрога.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK