August 6, 2023

Лукаку се договори со Јувентус два дена по поразот од Интер во финалето на ЛШ, напаѓачот беше разочаран што на овој натпревар беше на клупата за резерви

 – Ромелу Лукаку се согласи да се пресели во Јувентус уште додека беше играч на Интер.   Според новинарот Џанлука Ди

Прочитај повеќе »

Устамитова: Минималната пензија ја зголемивме за 46 отсто, во септември следно покачување на пензиите

Владата предводена од СДСМ во континуитет на дело покажува вистинска грижа за пензионерите. Преку новата методологија за усогласување на пензиите,

Прочитај повеќе »