Калиниќ нема повеќе да идра за Србија

q282BgCIU0KiD39VMdZZSg.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKКошаркарот на Барселона, Никола Калиниќ, по победата на Барселона над Олимпијакос (82:80), во Атина, за Спортал изјави дека повеќе нема да играза репрезентацијата на Србија.

 

„Мислам дека завршив. Не сум таму ни со главата ни со телото, мислам дека не можам повеќе да се борам со тоа како што е потребно. Време е некои од помладите момци да играат и да се докажат. Особено по тој успех минатата сезона. Мислам дека овде се е јасно“, изјави Калиниќ.

Калиниќ за Србија дебитираше во 2013 година, со репрезентацијата освои сребрени медали на Олимписките игри и на Светското првенство.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK