Власт

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да го осуди насилството, говорот на омраза и нападите врз новинари и полицајци

ВМРО-ДПМНЕ не го осуди вчерашното насилство пред Собранието, ниту пак спомна нешто за нападите од насобраната толпа кон новинарите, снимателите и кон полицајците коишто го одржуваа јавниот ред и мир и се обидуваа да спречат […]

Власт

СДСМ го осудува насилството и говорот на омраза пред Собранието и повикува на смиреност

СДСМ ги осудува вчерашните насилства пред Собранието, нападите од насобраната толпа врз новинарите, снимателите и полицајците коишто се обидуваа да спречат насилен упад во Собранието. Секој има право да протестира и да го искаже својот став и мислење, но […]

Власт

СДСМ им честита на граѓаните, идентитетот е загарантиран, иднината обезбедена.

СДСМ им честита на македонските граѓани. Македонија се издигна над политките на изолација и поделби, идентитетот е загарантиран, македонската иднина обезбедена. Преку Договорот се отвораат перспективите на Македонија за членство во ЕУ и НАТО. Ја […]

Власт

ВМРО-ДПМНЕ да покаже зрелост и да го поддржи договорот којшто е поздравен и од Европската народна партија

ВМРО-ДПМНЕ треба да покаже зрелост и одговорност и да го поддржи Договорот којшто е во согласност со државните и националните интереси и којшто се става крај на 25 годишниот спор што ја влеше Македонија надолу. […]

Власт

Економијата се опоравува од пустошот и штетите што ги предизвика криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ, раст има во сите сектори освен во нискоградбата

Економијата се опоравува од пустошот и штетите што ги предизвика криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ. Преземените мерки од Владата ги санираат штетите и ја поставуваат економијата на здрави и реални основи. Нема веќе провизии и проценти за криминални, […]

Власт

Граѓаните го поразија режимот на Груевски, најголемото зло за граѓаните и Македонија, а Мицкоски останува заробеник на човекот што го советувал 

Граѓаните го поразија режимот на Никола Груевски, најголемото зло за граѓаните и за Република Македонија кое пустошеше 11 години со криминално и расипничко владеење. Христијан Мицкоски, како советник на Никола Груевски во тоа време, директно учествувал […]

Опозиција

СДСМ нема ниту план, ниту визија за Република Македонија

СДСМ нема ниту план, ниту визија за Република Македонија. Државата е заробена и стагнира под водство на СДСМ. СДСМ и Зоран Заев ја носат државата кон економски колапс. Економското цунами Заев – Тевдовски – Анѓушев […]

Власт

СДСМ: Залудни се лажните вести на Мицкоски

Залудни се лажните вести на Мицкоски,видлив е резултатот од успешните економски политики на Владата предводена од СДСМ Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се најмалку повикани да зборуваат за економија, бидејќи опозициската партија преку своите криминални, коруптивни […]

Опозиција

ВМРО-ДПМНЕ: Начинот на кој што СДСМ ги потценува граѓаните е навредлив

Начинот на кој што СДСМ ги потценува граѓаните е навредлив. СДСМ е единствена партија што се фали со рејтинг каде нема поместување. Република Македонија по една година под власт на СДСМ е во општа економска […]

Вести

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години ја задушуваше слободата на изразување, денес институциите обезбедуваат еднаквост и слобода на медиумите

ВМРО-ДПМНЕ партијата за чиешто владеење се апсеа и притвораа новинари, се вршеа упади и затворања на медиуми, пропагандата го имаше главниот збор, а слободата на изразување беше системски задушувана, нема никаков кредибилитет да зборува за […]