Производите на Panthenol Extra отсега достапни во аптеките Еурофарм 

Подарете и врвна нега на вашата кожа

Ексклузивните производи на Panthenol Extra, отсега поблиску до вас. Од овој месец, вашите омилени производи може да ги најдете и во аптеките Еурофарм.

Линијата за нега на кожа, Panthenol Extra, датира од 1998 година и една од најпродаваните во европскиот регион. Брендот вклучува квалитетни производи за нега на лице и тело, со високо дејство и ефикасност. Во својот широк асортиман на производи вклучува висококвалитетни производи наменети за жени, мажи, деца и бебиња.

Производите во својот состав содржат пантенол кој е една од најдобрите состојки при нега на кожата, а дополнително се збогатени со други, внимателно одбрани состојки, во зависност од намената. Производи се  дерматолошки и офталмолошки тестирани и не содржат парабени и алергени.

Подарете и врвна нега на вашата кожа, пробајте ги производите Panthenol Extra!

За повеќе информации, посетете ги страниците:

Facebook: Panthenol Extra

Instagram: @panthenolextraskopje


Гордана Јанкуловска упатена во КПУ-Идризово за случајот „Тенк” - МИА
Вести

Гордана Јанкуловска упатена во КПУ-Идризово за случајот „Тенк”

Скопје, 28 септември 2020 () – Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, е упатена во КПУ – Идризово, за издржување на казната затвор од четири години како осудена во предметот „Тенк”, потврдуват за од […]

Вести

Адвокатите бараат ослободителна пресуда за Јанакиески за „Насилство во Центар“

– Адвокатите на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески денеска во завршни зборови за предметот „Насилство во Центар“ побараа тој да биде ослободен од обвинение. Адвокат Димитар Дангов побара Обвинителството да го повлече […]

Бизнис и економија

Цената на горивата останува иста

  Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95, ЕУРОСУПЕР БС-98, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) остануваат на исто ниво како минатата […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*