Д-р Митов: Слабеењето, според мене, не е само физички процес


Слабеењето, според мене, не е само физички процес.

Тоа е процес на трансформација.

И за да биде потполна таа трансформација треба да биде и ментална, па ако сакате и духовна.

Многу пати вишокот килограми се само врвот на сантата мраз. Тие се само последица.

Што има подолу, ќе разбереме само ако го слушаме нашиот САМОРАЗГОВОР.

Како зборуваме со самите себе? Се охрабруваме ли? Се подготвуваме за успех или за неуспех?

НИКОЈ ДОСЕГА ВО ИСТОРИЈАТА НА ЧОВЕШТВОТО НЕ УСПЕАЛ ВО НЕШТО, А ПРИТОА ДА СИ ВЕЛЕЛ: НЕМА ДА УСПЕАМ!

Слушајте го својот саморазговор, тој ќе ве доведе до изворот, до почетокот на тоа како го доживувате својот живот, до вашиот СВЕТОГЛЕД.

А токму кај светогледот започнува приказната на потполната трансформација.

Секое утро е почеток! Нека е и денешново!

Д-р Митов

Вести

Рускоска: Ќе покренам финансиска истрага за судиите кои ја пуштија Јанева во куќен притвор

Обвинителката Вилма Рускоска најави дека ќе покрене финансиска истрага за судиите кои донесоа одлука за куќен притвор на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева. – Не знам кои се судиите. Чекам да го добијам решението, но […]

Вести

Катица Јанева ја напушти „Шутка“ и замина во куќен притвор

Поранешната специјална обвинителка и осомничена во предметот „Рекет“, Катица Јанева попладнево ја напушти „Шутка“ и замина во куќен притвор. Со полициско обезбедување Јанева беше спроведена во нејзиниот стан во близина на Клубот на пратениците. Скопскиот […]

Вести

Европската комисија може да забрани употреба на олово во спортот, што го доведува во прашање биатлонот

Европската комисија ја разгледува можноста за целосна забрана за употреба на олово во спортови на отворено. Ова може да има сериозни последици за биатлон, пренесуваат светските медиуми.   Европската комисија побарала од Европската агенција за […]