Алгасан решение за болката во мускулите и зглобовите


Последниве 15 месеци од корен ни го променија начинот на живот. Никој не се надеваше на живот под маски, или дека со часови ќе седиме дома. Фиксирани на столица со часови во една положба, покрај психолошкиот удар на секој од нас, следеа и последици од недвижењето. Речеси и нема човек кој не се пожалил на болки во грбот, или половината!


 

 

Недостигот на социјален живот го пополнуваме со часови и денови на социјалните мережи, се продолжи и работното време. Дефинитивно овој период некако заборавивме  на физичките активности, а дополнително и килограмите кои ги добивме седејќи дома, прават проблеми на организмот.

Сето ова ми се одрази на грбот! Чувствувам силна болка која се шири кон вратот и долната половина. Вкочанети рамења, болки во вратот, проблеми со половината, отоци на нозете, непријатности кои ми создаваат непријатно и болно чувство. Се ближи Велигден и Првомајските празници, сите нешто планираат, се договараат, додека јас сум заглавен дома!. Ужасно! Коментира Влатко 48 годишник од Битола.

Морав брзо да реагирам, и нешто да превземам! Почнав да следам блогови за здравје каде луѓето со проблеми со зглобовите и вкочанетост, коментрираат и препорачуваат препарати. Најповеќе позиитвни коментари слушнав за Алгасан, брзо ја посетив нивната страна https://natusana.mk/allga-san за да се информирам подетално.

Прочитав дека Алгасан се нанесува со масажа, делува локално и ароматерапевтски, длабоко продира, природно ослободува и е без штетни последици, во што брзо се уверив. Брзо дејствува не суши и не масти, раскажува Влатко, кого долго време го мачеле проблеми со зглобовите и мускулите.

Овој препарат е откритие на Dr.Theiss, природен препарат врз база на етерично масло од алгојски планински бор. Во Германија е најпродаван производ во аптеките.  Природно ја отстранува болката во мускулите и зглобовите, ја поттикнува циркулацијата во крвта и мускулите.