Министерот Спасовски и Директорот на БЈБ Велковски имаа работна средба со Генералниот Директор ЦСЗЈЕ г-ѓа МалееваМинистерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одржа работна средба со генералниот директор на Центарот за спроведување на законот во Југоисточна Европа,Снежана Малеева. Спасовски и Малеева разговараа за натамошната соработка во заедничката борба против криминалот, со посебен акцент на борбата против организираниот криминал, потенцирајќи ја поддршката во реализирањето на заеднички операции, оперативни случаи и истраги.

 

И директорот на Бирото за јавна безбедност Лазо Велковски оствари работна средба со генералниот директор на Центарот за спроведување на законот во Југоисточна Европа, на која што беше истакната одличната оперативна соработка на Република Македонија со СЕЛЕК. Г-ѓа Малеева на Единицата за недозволена трговија со дрога при МВР и додели награда за успешно завршената операција со кодно име „Координација“, спроведена заедно со полицијата на Република Албанија.

 

 


Започна пленарната седница за избор на претседател на Собранието - МИА
Вести

Собранието ги изгласа измените на законите за основно и средно образование

Скопје, 21 септември 2020 () – Пратениците на денешната седница со 61 пратеник „за“, ниту еден „против“ и 28 „воздржани“, го донесе Законот за изменување и дополнување на Законот за основно образование и со 61 […]

Вести

Мицкоски: Централниот комитет едногласно го одби мојот предлог за свикување на вонреден конгрес

– Централниот комитет едногласно го одби мојот предлог за свикување на вонреден конгрес на кој што нема да се кандидирам и со тоа ми даде полн легитимитет да продолжам да раководам со ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев […]

Мајките сакаат да ги чуваат децата дома, а Владата вели дека услови има во градинките - МИА
Вести

Втор протест на родителите на породилно отсуство

Скопје, 21 септември 2020 () – Мајките на деца до шестгодишна возраст и оние кои се на породилно отсуство, денеска попладне повторно излегода на протест пред Владата, против одлуката да се вратат на работа на 23 […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*