Почина актерот Роберт Форстер


Роберт Форстер, актерот номиниран за Оскар, за улогата на Макс Чери од филмот на Тарантино „Џеки Браун“ почина на 78-годишна возраст.

Форстер почина вчера, во неговиот дом во Лос Анџелес, по кратка борба со карцином на мозокот.

Американскиот актер глумеше во повеќе од 110 филмови и во десетици телевизиски серии, вклучувајќи Твин Пикс, Херои, Чиста хемија (Брејкин Бед).


ДСЗИ има направено над 116 вонредни инспекциски надзори во градскиот превоз - МИА
Вести

Досега 55 позитивни на КОВИД-19 од штипските конфекции, во тек се 485 тестирања

Скопје, 2 јуни 2020 () –  Во Штип до вчера се издадени 55 решенија на позитивни лица на вирусот за домашно лекување и самоизолација и 169 решенија на лица за здравствен надзор и изолација по […]

ССК: Многу сектори делумно работат, поддршката да продолжи со економски мерки за дополнителни два месеца - МИА
Бизнис

ССК: Многу сектори делумно работат, поддршката да продолжи со економски мерки за дополнителни два месеца

Скопје, 2 јуни 2020 () – Голем број претпријатија се сериозно засегнати од кризата, а дел немаат воопшто никакви приходи за да ги покријат основните месечни трошоци, покажуваат анализите на Сојузот на стопански комори на […]