ДИК на Црна Гора: На претседателските избори до 15 часот гласале 43,76 отсто од гласачите

izbori crna gora
Facebook
Twitter
LinkedIn

 Според податоците на Државната изборна комисија (ДИК), до 15 часот на претседателските избори во Црна Гора гласале 43,76 отсто од гласачите, соопшти претседателот на ДИК, Никола Мугоша.
До 15 часот во Андриевица излегле 51,20 отсто од гласачите, во Бар 37,43 отсто, а во Беране 44,20 отсто, пренесува порталот РТЦГ.

Мугоша додаде дека во Бјело Поље гласале 42,33 отсто од гласачите, во Будва 44,88 отсто, во Цетиње 43,95 отсто, во Даниловград 52,15 отсто и во Херцег Нови 42,37 отсто.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Можеби ќе ве интересира: