ЕВН – Известување за планирани прекини 20.02.2018


Екипи на ЕВН Македонија, на  20.02.2018 год. поради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енерија, ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа, поради што без снабдување со електрична енергија ќе останат населените места на следните локации:

  • КЕЦ Тетово – во период од 07:45 – 08:15 – без електрична енергија ќе останат с. Лешок, с. Слатино, с. Варвара, Пекара Слатино, с. Непроштено
  • КЕЦ Делчево – во период од 10:00 – 15:00 – без електрична енергија ќе останe Населба Басарица
  • КЕЦ Скопје Аеродром – во период од 08:30 – 14:00 – без електрична енергија ќе останe ул. Дренак
  • КЕЦ Скопје Аеродром – во период од 08:30 – 15:00 – без електрична енергија ќе останe дел од ул. Владимир Назор, дел од ул. Кумровец, дел од ул. Ѓорги Абаџиев
  • КЕЦ Кавадарци – во период од 08:30 – 15:30 – без електрична енергија ќе останe ул. Орце Николов, ул. Северен Булевар и ул. Ѓорѓи Соколов
  • КЕЦ Гостивар – во период од 09:30 – 15:30 – без електрична енергија ќе останe НЕГОТИНО – ПОЛОШКО: Област кај столар


Над девет милиони во светот оздравени од Ковид-19 - МИА
Вести

Нови 155 случаи со Ковид-19, двајца починати, оздравени 127 пациенти

Скопје, 7 јули 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1 845 тестирања и се регистрирани 155 нови случаи на Ковид-19. Починале две лица, а оздравеле 127 пациенти, соопшти попладнево Министерството за здравство. Од […]

ССМ: Социјалниот дијалог дава резултати, потребата од Синдикатот и колективните договори се потврдува во најтешките моменти - МИА
Бизнис

ССМ: Одлуката за поскапување на струјата е избрзана

Скопје, 7 август 2020 () – Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) смета дека одлуката за зголемување на цената на струјата е избрзана и зголемување ќе падне на товар на граѓаните. – Сојузот на синдикатите […]

Ивановска за МИА: Законот во ниту еден случај, ниту во вонредна состојба не ги ослободува од одговорност лицата кои ја злоупотребиле позицијата - МИА
Вести

Ивановска: Ќе бараме од новите пратеници да донесат Закон за потекло на имотот

– Не секогаш оној кој се стекнува со имот, го става имотот на свое име. Ќе бараме од новите пратеници да донесат Закон за потекло на имотот, изјави претседателката на Државната комисија за спречување на […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*