ЕВН – Известување за планирани прекини 21.02.2018


Екипи на ЕВН Македонија, на  21.02.2018 год. поради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енерија, ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа, поради што без снабдување со електрична енергија ќе останат населените места на следните локации:

  • КЕЦ Скопје Аеродром – во период од 08:30 – 10:30 – без електрична енергија ќе останат Скопје-Кисела Вода: ул Киро Крстевски и околината
  • КЕЦ Скопје Аеродром – во период од 09:00 – 11:00 – без електрична енергија ќе останe Скопје-Аеродром: ул Тодор Чангов, делот кај Пелагонија, кон Вардар
  • КЕЦ Скопје Ѓорче Петров – во период од 09:00 – 12:30 – без електрична енергија ќе останe Скопје-Шуто Оризари: Дел од ул.Вашингтонска
  • КЕЦ Тетово – во период од 09:00 – 15:00 – без електрична енергија ќе останe дел од с.Слатино кон Црква
  • КЕЦ Прилеп – во период од 09:30 – 15:30 – без електрична енергија ќе останe дел од викенд населба Маркова Чешма
  • КЕЦ Гостивар – во период од 09:30 – 15:30 – без електрична енергија ќе останe НЕГОТИНО – ПОЛОШКО: Област кај столар
  • КЕЦ Велес – во период од 09:30 – 10:30 – без електрична енергија ќе останe Речани: Потрошувачите од ул.Академик Пенчо Давчев кон индустриска зона Речани 2
  • КЕЦ Кочани – во период од 10:30 – 14:30 – без електрична енергија ќе останe Пробиштип: ул. 9ти Мај, ул. Нада Михајлова, ул.8ми Септември, ул. Црн Врв, ул. Јане Сандански, ул.28ми Август
  • КЕЦ Кочани – во период од 10:30 – 14:00 – без електрична енергија ќе останe с.Калиманци

 


Членовите на избирачките одбори ќе добијат за сто проценти повисок надоместок, одлучи ДИК - МИА
Вести

ДИК ги потврди новите пратеници во Собранието

– Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“, Рина Ајдари за ИЕ6 од ДУИ, Мирослав Јовановиќ и Лидија […]

Вести

Извештај на ИЈЗ: Речиси половина од инфицираните со Ковид од земјава се од Скопје, најголем дел на возраст од 30-39

– Според извештајот на Институтот за јавно здравје, за период од 19 до 25 октомври, тестирани биле вкупно 13.993 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање за присуство на SARS-CoV-2. Забележано е зголемување […]

Продолжи собраниската расправа за избор на нова влада - МИА
Вести

Собранието ги констатира оставките на пратениците Дурловски, Бајрами, Зеќири и Лукаревска

– Собранието на денешната седница констатира оставки на четворица пратеници, и тоа на пратеникот Игор Дурловски, кој доаѓа од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, на Бајрам Реџепи од ДУИ и на двајца парламентарци од СДСМ, Мухамед Зеќири […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*