Сезоната на подарување е отворена: Samsung Galaxy Watch 46mm на подарок со купување на одредени уреди


Компанијата Samsung дојде до позицијата лидер во глобалната индустрија на мобилните уреди преку врвниот квалитет на производите и ставањето на потребите, желбите и интересите на корисниците секогаш на прво место, па за нив подготви посебна промоција која што почнува од 22 октомври до 22 ноември.Со секое купување на телефоните Galaxy Note20, S20, Z Flip или Z Fold 2 сериите, Samsung во наведениот период на корисниците ќе им подари Samsung Galaxy Watch 46mm уред на подарок, кој што ја обединува функционалноста на паметниот часовник и природната својствена на аналогните часовници, правејќи еден целовит производ за 21 век.

Најнапредното корисничко искуство секогаш ги прати паметните телефони на Samsung, а Galaxy Note и S серијата веќе долги години важат за уреди кои постојано ја поместуваат границата на мобилните доживувања за скалило погоре. Galaxy Note20 серијата е идеална за најпребирливите бизнис корисници чие секојдневие има потреба од моќен паметен телефон на кој можат, со помош на S Pen пенкалото, да фаќаат забелешки од состаноци, да запишуваат идеи и да ја зголемат својата продуктивност со мноштво мултитаскинг можности. Galaxy S20 серијата, од друга страна пак, е одличен сопатник на сите урбани креативци кои што сакаат да го искористат максимумот кој што го пружа врвната камера, со мултимедијални опции за уште попријатно и поедноставно уживање во сите видови на содржини.

Исто така, Samsung оваа година на корисниците им донесе никогаш претходно видени иновации на полето на дизајнот и мултифункционалните паметни телефони во вид на преклопни уреди. Galaxy Z Flip го карактеризира компактен дизајн на модерен уред на преклоп за корисници кои што сакаат секогаш да се во тренд. Galaxy Z Fold 2 е модел кој со право се третира како еден  од најиновативните производи на компанијата Samsung, според тоа дека го усоврши и унапреди искуството на паметен телефон на преклоп со својот голем, простран внатрешен екран и стандардниот надворешен, создаден за непречено гледање на содржини и употреба на апликациите, со преминување од еден екран на друг, без прекинување на активностите.

За повеќе детали за промоцијата посетете ја https://www.samsung.com/mk/offer/good-decision-promo/.

<ПР текст>


Вести

За еден ден во ковид центрите во Скопје хоспитализирани 52 пациенти, вкупно се лекуваат 437 лица со Ковид-19

– Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот […]

Вести

Македонскиот јазик и идентитет се неспорни, можен патоказ кон Договорот со Бугарија, но не како дел од преговарачката рамка

– Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба да остане зад нас, а решенијата со Бугарија да се бараат […]

Вести

Бројките на новозаразени се стабилизираат, мерките се ефикасни ако се почитуваат

– Мерките за заштита од вирусот даваат резултати и доколку се почитуваат, дополнителни не се потребни, рече министерот за здравство Венко Филипче. Тој вчера соопшти дека врвот на епидемијата е достигнат пред една недела и […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*