Македонија

Со обвиненијата за тероризам се праќа порака за застрашување на сите кои сакаат да го кренат својот глас против власта

Не постои никаква правна основа патриотите притворени за настаните поврзани со 27-ми април да бидат задржани во истражниот затвор! Тие не се терористи и не сториле терористички акт за да може да го повторат делото […]

Македонија

Николоски на самитот на ЦДИ: Мојата партија е под напад, постои цензура и супресија

Интегрален текст од говор на Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Ви благодарам многу Генерален Секретаре, Претседателе, Премиере Орбан, почитувани претставници на сите политички партии кои се тука. Благодарам за времето и можноста. Би сакал да […]

Вести

Пецаков: СДСМ се однесува како државата да е нивна партиска сопственост, Дамјан Манчевски призна дека СДСМ спроведува политички реваншизам

СДСМ се однесува како државата да е нивна партиска сопственост, а буџетот и институциите како да не се на граѓаните туку постојат само за згрижување и финансирање на политичките послушници. Министерот за администрација, Дамјан Манчевски […]

Вести

ДЕСЕТИЦИ ВОЗИЛА ЗАВЕАНИ НА СТРАЖА И ДЕБРЦА!

Автобуси, комбиња и автомобили стојат заглавени на коловозот на патниот правец Охрид – Кичево во општината Дебрца и на превојот Стража. Граѓани кои се заглавени во снегот праќаат видеа и јавуваат дека се оставени сами […]