Македонија

Членка на ВМРО-ДПМНЕ избриша патос со Влатко Ѓорчев!

Влатко Ѓорчев на својата фан-страна поставил вакво прашање и констатација дека немало граѓанин кој не е против оваа власт и дека сите се загрижени заради тоа. Па прашува : Граѓани на Република Македонија дали живеете […]

Вести

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се враќа во Собрание со гласање недоверба на криминалната влада

Почитувани, Вечерва Извршниот и Централниот Комитет на партијата ги разгледуваа начините  на кој ВМРО-ДПМНЕ  треба најефикасно во наредниот период да се спротивстави на оваа криминална и неспособна влада. Донесовме одлука учествувајќи во работата на Собранието […]

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ на сите театарски работници им го честита 27-ми март Светскиот ден на театарот

ВМРО-ДПМНЕ на сите театарски работници им го честита 27-ми март Светскиот ден на театарот! За жал, некои театарски уметници кои се ангажирани на сцените на македонските театри, немаат можност да се израдуваат и достоинствено да […]

Македонија

Христијан Мицкоски на средба со амбасадорот на Република Италија во Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со амбасадорот на Република Италија во Македонија, Карло Ромео. Мицкоски на средбата го запозна амбасадорот Ромео со видувањата за политичката состојба  и економските случувања во државата. Претседателот на […]

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев мора да покаже малку достоинство и да се повлече

Ако има независно обвинителство и независен суд, тогаш Зоран Заев сигурно нема да биде премиер. После вчерашното сведочење во кое видовме јавно признание како Заев барал поткуп од едно евро за него, едно евро за […]

Опозиција

ВМРО-ДПМНЕ: Начинот на кој што СДСМ ги потценува граѓаните е навредлив

Начинот на кој што СДСМ ги потценува граѓаните е навредлив. СДСМ е единствена партија што се фали со рејтинг каде нема поместување. Република Македонија по една година под власт на СДСМ е во општа економска […]

Македонија

Виктор Камиловски: Фондот за здравствено осигурување ги остави граѓаните без основните лекови

Интегрално Ви го пренесуваме соопштението од Др Виктор Камиловски Фондот за здравствено осигурување ги остави граѓаните без основните лекови. Досега не се случило осигурениците да не можат да ја подигнат својата месечна терапија која е […]

Македонија

Мицкоски: Македонија тоне, народот не гледа перспектива од денес почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро

Пренесуваме интегрален текст од обраќањето на Лидерот на опозиционата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски Почитувани сограѓани, Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области. Нема проекти, нема нови идеи, нема работа, ниту пак реформите […]

Вести

Димитровски: Со завршната сметка гледаме дека Наташа Петровска лажеше за висината на долгот, Битола не должи 13.5, туку 3.5 милиони евра

Интегрален текст од обраќањето на Советникот во Општина Битола: Почитувани, СДСМ и градоначалничката Наташа Петровска, ги излажаа граѓаните. Градоначалничката Наташа Петровска на прес конференција на 10 ноември кажа дека долгот на општината е 13.5 милиони […]