Хроника

Пожар во гаража во Прилеп! Изгорело возило

На 08.02.2018 година во 01.30 часот во Полициска станица Прилеп, З.М.(54) од Прилеп,  пријавил дека во наведеното време во гаража лоцирана на булевар “Гоце Делчев“, од засега непознати причини настанал пожар на патничко моторно возило […]

Вести

Спасовски: Чест ми е што сум присутен на овој свечен чин и имам можност директно да се обратам до новите дипломци

Денес Министерот за Внатрешни работи Оливер Спасовски присуствуваше на доделувањето на диломите на дипломски и постдипломски студии на Факултетот за безбедност при Универзитетот „Св. Климент Охридски“. – Чест ми е што сум присутен на овој […]

Вести

Утре во посета на Македонија ќе дојде министерот за внатрешни работи на Албанија

Утре 03.02.2018 (сабота) во 12.00 часот во вила „Охрид“ во Охрид министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ќе оствари средба со министерот за внатрешни работи на Република Албанија, г.Фатмир Џафај. Со оваа средба се очекува […]