Македонија

МВР Прилеп со полни раце работа

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, до Основното јавно обвинителство Прилеп, поднесе кривична пријава против Т.З.(48) од село Кривогаштани поради постоење  основи на сомнение за сторено кривично дело “злоупотреба на службена положба и овластување“, казниво […]