Професионалци на чело на АВМУ и НРТВ, најави Заев како одговор на едно од прашањата на ССНМ, ЗНМ и СЕЕМ - МИА
Власт

Професионалци на чело на АВМУ и НРТВ, најави Заев како одговор на едно од прашањата на ССНМ, ЗНМ и СЕЕМ

Скопје, 24 јуни 2020 () – Професионални раководства на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги и националниот радиодифузен сервис најави лидерот на СДСМ Зоран Заев на својот налог на Твитер. Тој со ова даде […]

ВМРО-ДПМНЕ: На денот од смртта на Гоце Делчев, Заев и СДСМ го негираат неговиот македонски идентитет - МИА
Опозиција

Младинските подмладоци на сестринските партии од Европа со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ за изборите

Скопје, 24 јуни 2020 Сакам да се заблагодарам на European Democrat Students за дадената силна поддршка за претстојните предвремени парламентарни избори на 15 јули. Поддршката од ЕДС е јасна порака дека ВМРО – ДПМНЕ и […]

Единствена Македонија ја започнува изборната кампања - МИА
Парламентарни избори 2020

Единствена Македонија ја започнува изборната кампања

Скопје, 24 јуни 2020 Единствена Македонија и Коалицијата „Никогаш северна – само Македонија“ ја започнува изборната кампања која ќе се води на терен преку непосредни разговори со народот „очи во очи“, преку социјалните мрежи и […]

Николовски: Бараме чист мандат за да направиме уште повеќе и уште подобро - МИА
Власт

Николовски: Бараме чист мандат за да направиме уште повеќе и уште подобро

Виница, 24 јуни 2020 () – СДСМ и Коалицијата својата кампања во изборната единица број 3 ја започнаа од Виница, при што носителот на кандидатската листа за пратеници, Љупчо Николовски истакна дека актуелната власт за […]

Презентирана изборната платформа на ДПА во Тетово - МИА
Парламентарни избори 2020

Презентирана изборната платформа на ДПА во Тетово

Тетово, 24 јуни 2020 () – Демократската партија на Албанците (ДПА) на градскиот плоштад во Тетово ја презентираше платформата за превремените парламентарни избори на 15-ти јули. „Доаѓа лето низ врата“ е мотото со кое ќе […]

Богојески: Време е да ја вратиме државата во рацете на граѓаните - МИА
Парламентарни избори 2020

Богојески: Време е да ја вратиме државата во рацете на граѓаните

Скопје, 24 јуни 2020 Обештетување на граѓаните, одговарање на политичарите за неисполнети предизборни ветувања, следење на имотната состојба и барање доказ за потекло на имот, младите да бидат дел од системот без партиска припадност, враќање […]